wypadeksamochodowy.com.pl

wypadeksamochodowy.com.pl – motoryzacja, transport, praca

dobry kask motocyklowy
Lifestyle

Jak wybrać dobry kask motocyklowy?

Kask to bez wątpienia jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego motocyklisty. Jeśli jest on dobrze dobrany, to wówczas można czerpać niesamowitą przyjemność z jazdy na tym jednośladzie. Jak zatem wybrać kask? Na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu?

Kaski motocyklowe w bogatej ofercie

Jazda na motocyklu to hobby wielu mężczyzn. Potrafi ona przynieść mnóstwo radości oraz satysfakcji. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wszystkich motocyklistów poszczególni producenci oferują kaski w bardzo bogatej ofercie. Dziś na półkach wielu sklepów z akcesoriami na motocykl można spotkać: kaski integralne, szczękowe, otwarte oraz crossowe.

Poszczególne rodzaje są oferowane w bardzo bogatej ofercie kolorystycznej. Dzięki temu każdy motocyklista może wybrać taki kask, który będzie idealnie współgrał z kolorystyką posiadanego motocykla i który będzie spełnieniem jego najskrytszych marzeń.

Z jakiego tworzywa wybrać kask na motor?

Bogata oferta potrafi niejednokrotnie wprawić o zawrót głowy
niejednego motocyklistę. Jaki jest zatem dobry kask motocyklowy?

Podczas zakupu warto zawsze zwrócić szczególną uwagę na skorupę wybranego modelu. Najtańsze kaskisą zazwyczaj wykonane z termoplastiku, poliwęglanu oraz polikarbonu. Decydując się na zakup taniego kasku na motor warto odpuścić sobie taki, który jest wykonany z nietrwałego tworzywa termoplastycznego.

Natomiast jeśli chodzi o wyższą półkę cenową, to najczęściej oferowane są kaski wykonane z włókna szklanego, karbonu(a więc włókna węglowego) oraz z kompozytów czyli z mieszaniny laminatów w różnorodnych proporcjach. Kaski te są znacznie trwalsze oraz zapewniają znacznie większe bezpieczeństwo podczas ewentualnego wypadku na motorze.

Niezawodny kask wyposażony w dobry wizjer

Podczas jazdy na motorze ogromne znaczenie ma dobra widoczność. Zazwyczaj bywa tak, że im lepiej widzimy, tym jest bezpieczniej. Warto zatem zawsze wybrać kask wyposażony w dobry wizjer, czyli taki który nie sprawia kłopotów podczas otwierania i który jest jest dostatecznie odporny na zarysowania.

Obecnie w poszczególnych sklepach dostępne są kaski wyposażone w wysokiej jakości, bardzo trwałe wizjery, które nie łamią się podczas upadku. I co najważniejsze nie parują one podczas deszczowej pogody. Takie wizjery zazwyczaj są wykonane z odpornego lexanu.

Komfortowa wyściółka w kasku motocyklowym

Podczas wyboru kasku warto także szczególną uwagę zwrócić na
wyściółkę. Ogólnie wyróżnia się dwa rodzaje wyściółki: standardową oraz termoaktywną. Druga z nich posiada zdolność do odprowadzania wilgoci, dzięki czemu w czasie upałów pot nie zalewa oczu motocyklisty, a wnętrze kasku na dłużej pozostaje świeże. Warto zawsze wybrać kask z wypinaną wyściółką, którą można bez problemu wyciągnąć i wyprać.

Poza powyższymi aspektami podczas wyboru kasku trzeba zwrócić uwagę na to, czy posiada on blendę przeciwsłoneczną oraz jaki posiada rodzaj zapięcia. Dziś wybór kasków jest przeogromny, zatem każdy motocyklista może wybrać taki który będzie w pełni bezpieczny, komfortowy oraz który będzie służył niezawodnie przez długie lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.