wypadeksamochodowy.com.pl

motoryzacja, transport, praca

palety tekturowe
Logistyka

Bezpieczeństwo produktów w transporcie. Wybierz odpowiednie opakowanie transportowe dla Twojego produktu!

Zapewnienie właściwego poziomu bezpieczeństwa dla wszystkich transportowanych materiałów, półproduktów i gotowych towarów to poważne wyzwanie dla działów logistyki, ponieważ pod uwagę należy brać szereg różnego rodzaju czynników i uwarunkowań. Kluczowe znaczenie w przypadku transportu mają odpowiednio dobrane opakowania transportowe, które powinny nie tylko skutecznie chronić znajdujące się wewnątrz nich towary, ale również ułatwiać ich pakowanie i rozpakowywanie. Inne ważne aspekty to czas transportu, jego koszty czy możliwość ponownego wykorzystania tych samych opakowań.

Tektura – dlaczego jest idealnym materiałem na opakowania transportowe?

Tektura jest coraz częściej i chętniej wykorzystywana jako materiał na opakowania transportowe i zbiorcze ze względu na swoje unikalne właściwości. To materiał niezwykle lekki i wytrzymały, odporny na uszkodzenia mechaniczne, tani w produkcji oraz w pełni ekologiczny. Tektura jest również doskonałym izolatorem, ma dobre właściwości dźwiękochłonne i umożliwia naniesienie w zasadzie dowolnego nadruku, co znacząco ułatwia oznakowanie produktów czy materiałów na czas transportu lub magazynowania.

Bezpieczeństwo produktów w transporcie

Trwałe i praktyczne opakowania zbiorcze

Opakowania zbiorcze często wykorzystuje się w transporcie wielkogabarytowym, a wykonanie ich z tektury pozwala bez problemu stworzyć opakowania indywidualnie dopasowane do potrzeb i specyfiki działalności danej firmy. Wiele towarów wymaga niestandardowych opakowań i w tej roli opakowania zbiorcze z tektury sprawdzają się idealnie.

Oktabiny

Oktabiny mogą być produkowane w różnych wymiarach, choć z reguły wytwarza się je w taki sposób, by pasowały do wymiarów standardowej palety (1200×800 mm). Tektura wykorzystywana do produkcji oktabin jest mocna, zwykle 5 lub 7-warstwowa (gdy wymaga tego sytuacja, firma Organic Polska proponuje rozwiązania z 10 lub nawet 15-warstwowej klejonki), co pozwala zapewnić wysoką wytrzymałość tego typu opakowania na uszkodzenia mechaniczne. Mogą być ustawiane piętrowo, dzięki czemu lepiej wykorzystują przestrzeń.

Skrzynie tekturowe

Skrzynie tekturowe stanowią ekologiczną i tańszą alternatywę dla skrzyń z drewna bądź tworzyw sztucznych. Zastosowanie odpowiedniego typu 5-warstwowej tektury (a w przypadku zamówień specjalnych 10-warstwowej klejonki) pozwala wytwarzać skrzynie transportowe o bardzo wysokiej wytrzymałości, które mogą również być bez problemu piętrowane.

Opakowania transportowe z tektury – najważniejsze zalety

Tekturowe opakowania zbiorcze oraz palety tekturowe mają szereg zalet i stanowią doskonałą alternatywę dla standardowych opakowań transportowych wykonanych z materiałów nieekologicznych (tworzywa sztuczne), metali (aluminium, stal itp.) czy drewna. Główne zalety korzystania z tekturowych opakowań transportowych to:

  • niewielka waga – redukcja całkowitego ciężaru ładunku przekłada się na wymierne korzyści ze względu na zmniejszone zużycie paliwa (drewniana paleta EUR 1200×800 waży około 25 kg, podczas gdy paleta tekturowa 1200×800 waży zaledwie około 3 kg)
  • efektywne wykorzystanie dostępnej przestrzeni – palety tekturowe mogą być wykonywane w zasadzie na dowolny wymiar, co pozwala idealnie dopasować je do wielkości umieszczonego na każdej z nich ładunku
  • niskie koszty – produkcja opakowań zbiorczych czy palet z tektury jest znacznie tańsza w porównaniu do drewna fitosanitarnego, tworzyw sztucznych czy metali, a ponadto podlegają w 100% recyklingowi bądź utylizacji
  • higiena – tekturowe palety nie sprzyjają rozwojowi grzybów i pleśni oraz nie są źródłem drzazg
  • możliwość wykonania dowolnego nadruku na opakowaniu

produkty transport

Organic Polska – ekologiczne opakowania transportowe dla każdej branży

Organic Polska to polska firma rodzinna, która od 2009 roku dostarcza innowacyjne, bezpieczne i trwałe opakowania transportowe z tektury dla firm z praktycznie każdego sektora gospodarki. Odbiorcami opakowań transportowych i palet produkowanych przez Organic Polska są zarówno firmy krajowe, jak i podmioty zagraniczne – m.in. z branży samochodowej, kosmetycznej, chemicznej, meblarskiej czy spożywczej.

Wszystkie opakowania zbiorcze i transportowe dostępne w ofercie Organic Polska są wykonane wyłącznie z materiałów w 100% ekologicznych: tektury falistej oraz ekologicznych, przyjaznych dla środowiska naturalnego klejów. Opakowania transportowe i inne produkty tekturowe są projektowane od podstaw przez Organic Polska, zawsze w oparciu o faktyczne potrzeby i oczekiwania klientów.

Dzięki doświadczonej kadrze pracowniczej oraz doskonale wyposażonemu parkowi maszynowemu Organic Polska bez problemu realizuje zarówno projekty standardowe, jak i nietypowe i skomplikowane. Z pełną ofertą Organic Polska można zapoznać się bezpośrednio na stronie firmy pod adresem https://organicpolska.com lub kontaktując się bezpośrednio z biurem.