wypadeksamochodowy.com.pl

wypadeksamochodowy.com.pl – motoryzacja, transport, praca

dobór felg do auta
Mechanika

Dobór felg do auta- jak to zrobić prawidłowo?

Każdy posiadacz samochodu, chce żeby jego pojazd oprócz zapewnienia odpowiedniego komfortu jazdy, posiadał także walory estetyczne, które będą przykuwać wzrok w każdej sytuacji. Tym, co może dodać blasku nawet tym najstarszym modelom aut, jest felga. Prawidłowo dobrana, sprawi, że nasze auto będzie przyciągać wzrok każdego. Jak więc dobrać felgi tak, by pasowały i nadały całości oryginalności?

Rodzaj felg

Z powodu szybkiego rozwoju rynku motoryzacyjnego, dynamicznie zmieniają się powszechnie panujące trendy. Na rynku wyróżniamy dwa rodzaje felg: aluminiowe oraz stalowe. Przed wyborem należy przemyśleć to, na czym zależy nam najbardziej. Jeżeli największe znaczenie ma dla nas wartość budżetowa i nie chcemy inwestować zbyt dużych kwot w zakup obręczy, zdecydowanie lepszym wyborem będą felgi stalowe.Sprawdzą się one również w sytuacji, gdy dużo jeździmy po nierównych powierzchniach. Natomiast jeśli naszym priorytetem jest zdecydowanie estetyka pojazdu, a felgi chcemy zakupić do nowszego modelu auta, warto postawić na felgi aluminiowe.

Rozmiar felg

Gdy jesteśmy już zdecydowani na zakup danego rodzaju felg, warto przed zakupem zastanowić się nad bardzo ważną kwestią, jaką jest oczywiście rozmiar obręczy. Felgi aluminiowe o dużej średnicy razem z oponami niskoprofilowanymi będą wyglądać świetnie, ale z kolei może pojawić się problem przy komforcie jazdy oraz podatności na zniekształcenia. Wybór rozmiaru jest to zatem kwestia całkowicie indywidualna. Będzie on głownie zależał od tego, czy większe znaczenie ma dla nas aspekt wizualny, czy też czysto praktyczny.

Jak dokonać wyboru

Procedura wyboru odpowiednich felg może dla niektórych wyglądać strasznie. W rzeczywistości jednak nie należy do takich trudnych zadań. Umiejętność rozszyfrowania tego, co kryje się za poszczególnymi parametrami nie jest wymagana dla przeciętnego posiadacza pojazdu czterokołowego. Dziś istnieją już nawet aplikacje, które pomogą dobrać odpowiednie felgi do rodzaju felgi, a jedyne informacje jakie musimy podać to marka, model, rocznik oraz pojemność silnika.

Co jest najważniejsze?

Zanim podejmiemy tę trudną a decyzję o zakupie danego rodzaju felg warto sprawdzić wszystkie możliwości, jakie nam oferują. Nie bierzmy niczego w ciemno i zastanówmy się nad wyborem. Często bowiem zdarza się, że wybrane felgi, które nam się podobały wcale nie nie pasują do modelu naszego auta. Skorzystajmy zatem z aplikacji jakie proponują nam producenci, aby dobór felg do auta mógł być jak najbardziej przemyślany, a felgi dodały naszemu autu estetyki i oryginalności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.