wypadeksamochodowy.com.pl

wypadeksamochodowy.com.pl – motoryzacja, transport, praca

przerejestrowanie samochodu online
Technologie

Jak przerejestrować auto online?

Niezależnie od tego, czy chcemy kupić samochód z salonu, czy może używany, to należy pamiętać o tym, by zarejestrować go w odpowiednim urzędzie. Żeby to zrobić nie musimy wychodzić z domu, bowiem można to zrobić online. Warto dowiedzieć się, jak przerejestrować samochód poprzez Internet.

Przerejestrowanie samochodu online

Opcja przerejestrowania samochodu online jest bardzo pomocna. Na tego typu rozwiązanie kierowcy mogą się decydować od dłuższego czasu. Z tego powodu warto dowiedzieć się, w jaki sposób zarejestrować samochód online. Żeby to zrobić, trzeba przede wszystkim odpowiednio się do tego przygotować. Należy pamiętać o tym, że nowy właściciel w pierwszej kolejności musi się upewnić, czy urząd, do którego złożył wniosek, posiada elektroniczną skrzynkę podawczą. Jest to bardzo istotne, bowiem bez niej nie uda się tego zrobić. Oprócz tego należy wypełnić wniosek o rejestrację, a kolejno przygotować stosowne dokumenty – trzeba zrobić ich skany lub ewentualnie zdjęcia. Trzeba też wspomnieć o tym, że do wniosku należy dołączyć między innymi kopię dowodu rejestracyjnego, dokumenty potwierdzające zakup (faktura oraz umowa), zaświadczenie z przeglądu technicznego, kartę pojazdu oraz wniesienie opłaty, która jest związana z rejestracją. Warto podkreślić, że skan bądź zdjęcie powinny zostać zamieszczone w pliku o maksymalnym rozmiarze 200kB. Jeśli mowa o skanach, urzędnicy polecają zastosować przestrzeni barw greyscale lub RGB, a także dostosowanie rozdzielczości na maksymalnie 2500 x 3500 pikseli.

W jaki sposób zarejestrować samochód w Internecie?

Przygotowanie wszelkich niezbędnych dokumentów będzie oznaczać, iż kupujący może złożyć wniosek używając elektronicznej skrzynki podawczej. Należy go kolejno autoryzować przy pomocy profilu zaufanego bądź bezpiecznego podpisu w formie elektronicznej. Mimo tego, że kierowca wybrał opcję rejestracji online, to i tak będzie musiał pojawić się w urzędzie. Tam będzie musiał pokazać urzędnikowi oryginały dokumentów, które zostały dołączone do wniosku w postaci skanów. Trzeba też wspomnieć o tym, że podczas wizyty można też zdać stare tablice rejestracyjne bądź poddać je jedynie legalizacji. Ponadto należy odebrać czasowe pozwolenie – twardy dowód powinien przyjść maksymalnie trzydzieści dni później.

Wątpliwości co do przerejestrowania auta online

Istnieje kilka wątpliwości co do przerejestrowania samochodu online. Problemem jest to, że obecnie cała procedura działa w sposób mało intuicyjny. Ponadto wydłużony jest całkowity proces załatwienia sprawy urzędowej. Jest tak dlatego, bowiem przeważnie jest tak, iż urzędnicy niezbyt często zaglądają do specjalnej skrzynki podawczej. Oprócz tego, podczas rejestrowania auta online, kierowca nie tylko nie będzie mógł uniknąć wizyty w urzędzie, lecz wręcz będzie miał o wiele więcej pracy nad tego typu wnioskiem. Jest tak dlatego, ponieważ trzeba przygotować wszelkie niezbędny skany dokumentów. Jeżeli kierowca zdecyduje się na wizytę osobistą w urzędzie, to cały proces przerejestrowania auta może przebiec znacznie szybciej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.