wypadeksamochodowy.com.pl

motoryzacja, transport, praca

transport dużej ilości mebli
Transport

Jak zorganizować transport dużej ilości mebli?

Organizowanie transportu wszelkiego rodzaju to stosunkowo duże przedsięwzięcie. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy w grę wchodzi przewóz wielu produktów, takich jak np. wyposażenie domu. Podpowiadamy, jak zorganizować transport dużej ilości mebli oraz jak zabezpieczyć elementy, by nie uległy uszkodzeniu w czasie przewozu.

Transport mebli – samemu czy z firmą?

Wiele osób prywatnych, a także producentów bardzo często zastanawia się, czy lepszym rozwiązaniem będzie przewożenie mebli na własną rękę, czy dobrze będzie powierzyć to zadanie profesjonalnym przewoźnikom. W większości przypadków korzystniejszym wyborem będzie firma transportowa. Dlaczego? Przede wszystkim pracownicy przedsiębiorstw tego typu bardzo często pomagają klientom w odpowiednim zabezpieczeniu mebli, tak aby nie uległy zniszczeniu podczas transportu, co jest szczególnie ważne, nie tylko podczas przewożenia ich od producenta. Dodatkowo mogą także pomóc z załadunkiem, by meble były odpowiednio ustawione i nie przesuwały się w czasie jazdy samochodu dostawczego. Transport mebli od producenta oferuje firma Fracht, w tym elementów tapicerowanych, naczepami o wysokiej kubaturze. Jej pracownicy zaplanują proces logistyczny, pozwalający na zrealizowanie wszystkich terminów oraz zmniejszenie ryzyka opóźnień. Nie sposób jednoznacznie ocenić, ile kosztować będzie transport dużej ilości mebli, ponieważ zależy to od wielu czynników. Jest to jednak niezwykle korzystna opcja, ponieważ ma się pewność, że meble nie ulegną uszkodzeniu w czasie przewozu np. od producenta do finalnego odbiorcy.

Jak zabezpieczyć transport mebli?

Odpowiednie zabezpieczenie mebel przeznaczonych do transportu to szereg czynności, które należy podjąć jeszcze przed zapakowaniem ich do pojazdu. W pierwszej kolejności bardzo ważne jest sprawdzanie, czy w szufladach oraz na półkach nie znajdują się żadne inne przedmioty. Mogą one nie tylko ulec uszkodzeniu w czasie transportu, ale i doprowadzić do szkód na meblach. Następnie należy zabezpieczyć je przed obiciami. Najlepiej sprawdzą się do tego kartony, folia bąbelkowa lub tkaniny, które następnie owinąć należy streczem – rekomendowane są minim 3 warstwy. Warto więcej czasu poświęcić na zabezpieczenie rogów mebli oraz ich nóg, czyli elementów, które najczęściej ulegają zniszczeniu podczas transportu. Profesjonalne firmy w wyposażeniu samochodów posiadają maty antypoślizgowe, które zapobiegają przesuwaniu się ładunku, jak i belki, kantowniki, pasy oraz poduszki powietrzne, służące dodatkowemu zabezpieczeniu. W przypadku dużych ilości mebli można także transportować je na paletach, gdy ich wymiary i kształty na to pozwalają.

Jak zmniejszyć objętość transportowanych mebli?

Transportowanie dużej ilości, zwłaszcza wielkogabarytowych, mebli może być trudne i skomplikowane, nawet dla pracowników profesjonalnych firm przewozowych. Warto pamiętać, jednak o tym, że można z powodzeniem zmniejszyć ich objętość poprzez rozkręcenie i demontaż poszczególnych elementów. Dzięki temu w jednym kursie będzie mogło zostać zabrane więcej towaru, bez uszczerbku na bezpieczeństwie transportu. Pracownicy firm transportowych mogą pomagać podczas demontażu oraz montażu przewożonych elementów, gdy tego typu usługi znajdują się w ich ofercie – stosunkowo łatwo znaleźć tego typu firmy, także w relacji B2B.