wypadeksamochodowy.com.pl

wypadeksamochodowy.com.pl – motoryzacja, transport, praca

preparat do oleju silnikowego
Motoryzacja

Jaki preparat do oleju silnikowego wybrać?

Faktem jest, że każdy, kto posiada auto chce żeby jego samochód był sprawny i nie wymagał naprawy przez jak najdłuższy czas. Warto wiedzieć, że używanie samego oleju, nawet dobrego – nie wystarczy. Wielu kierowców decyduje się więc na preparat do oleju silnikowego, jakim jest dodatek ceramiczny. Z tego artykułu dowiesz się, co to jest ceramiczny dodatek do oleju, dlaczego warto go używać oraz jak go stosować.

Ceramiczny dodatek do oleju

 

Ceramicznym dodatkiem do oleju nazywamy preparat do silnika, który aplikuje się przez wlew do oleju silnikowego. Jest to środek, który rozprowadzany jest podczas jazdy. Działa on zapobiegawczo na uszkodzenia i ścieranie się metalowych elementów silnika. Co więcej, aby zaaplikować ceramiczny dodatek do oleju nie potrzebna jest pomoc mechanika czy specjalistyczne narzędzia. Wiadomo, że regularne i częste używanie samochodu sprawia, że metalowe elementy pojazdu są podatne na ścieranie i odkształcanie. Dodatkowo mogą również pojawić się mikrodefekty czy ubytki. Jeżeli chcemy uniknąć wyżej wymienionych usterek, musimy zdecydować się na używanie ceramicznego dodatku do oleju jak najszybciej. Ten środek na pewno w bardzo szybkim czasie zregeneruje każdy samochód.

Zalety ceramicznego dodatku do oleju

 

Pierwszą zaletą ceramicznego dodatku do oleju jest szybkie działanie odmładzające silnika. Ten preparat sprawia, że jazda samochodem staje się zdecydowanie bardziej ekonomiczna niż przed rozpoczęciem jego stosowania. Zmniejsza on tarcie i zwiększa wydajność silnika, co może zredukować spalanie nawet o 15%. Olej z dodatkiem ceramicznym spowalnia zużywania się mechanicznych elementów jednostki napędowej. Kolejne zalety tego środka to wyrównanie i wyciszenie pracy silnika oraz ułatwienie rozruchu zimnego silnika czy poprawa dynamiki jazdy. Aplikacja oleju ceramicznego jest banalnie prosta, nie potrzebujemy pomocy mechanika, a pozytywne efekty jego działania widoczne będą już po przejechaniu 200 km od momentu aplikacji środka.

Jak stosować ceramiczny dodatek do oleju?

Stosowanie ceramicznego dodatku do oleju jest niezwykle proste. Jego stosowanie wygląda następująco. Po pierwsze, należy rozgrzać silnik do temperatury około 85 stopni, a potem go wyłączyć. Następnie należy wlać odpowiednią ilość oleju do wlewu do oleju. Na opakowaniu każdego środka znajdziemy dokładną instrukcję, ponieważ każdy producent może mieć inne wymagania. Kolejnym krokiem jest ponowne włączenie silnika i pozostawienie go na biegu jałowym na mniej więcej 15 minut. Ostatnim krokiem jest wyłączenie silnika. Należy pamiętać, że po zastosowaniu oleju ceramicznego trzeba unikać jazdy na wysokich obrotach przez kolejne 200 km jazdy, ponieważ ten rodzaj oleju potrzebuje czasu, aby mógł się rozejść po całym wnętrzu silnika. Natomiast cały proces ceramizacji będzie trwał w trakcie pokonywania dystansu około 1500 km. Jednak należy to sprawdzić na opakowaniu produktu danej firmy, gdyż tutaj również może się to minimalnie różnić. Z pewnością ceramiczny dodatek do oleju dobrze regeneruje silnik. Jednak należy wiedzieć, że nie jest możliwe za jego pomocą nagle naprawić wszystkie usterki, które pojawiły się w aucie. Żadne produkty nie działają w ten sposób. Każdy, kto decyduje się na zakup samochodu, musi pamiętać o tym, że o auto trzeba dbać. Regularne przeglądy to oczywiście podstawa, ale warto obserwować zachowanie samochodu przy każdej jeździe. Poza tym warto poszukać mechanika samochodowego, który jest zaufany i sprawdzony. Dzięki temu artykułowi już wiesz, czym jest ceramiczny dodatek do oleju, dlaczego warto go używać oraz jak go zaaplikować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.