wypadeksamochodowy.com.pl

wypadeksamochodowy.com.pl – motoryzacja, transport, praca

rodzaje quadów
Lifestyle

Najbardziej popularne rodzaje quadów

W obecnych czasach quad to bardzo popularny pojazd, który ma bardzo szerokie możliwości zastosowania. Przede wszystkim dzięki niemu można bez większych problemów pokonywać trudniejsze tereny. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na zakup tego rodzaju pojazdu. W sprzedaży można znaleźć różne rodzaje quadów. Warto je poznać oraz dowiedzieć się na ich temat nieco więcej.

Czym jest quad?

Quad jest to pojazd, który inaczej jest określany jako czterokołowiec. Jak sama nazwa wskazuje, posiada on cztery koła oraz zazwyczaj otwartą kabinę. Tego rodzaju pojazdy wykorzystywane są przede wszystkim do jazdy rekreacyjnej, która odbywa się w trudnych warunkach. Zazwyczaj quady są przeznaczone do jazdy poza terenem utwardzonym, ponieważ mają większe koła. Pojazdy takie jak quady mają bardzo szerokie możliwości zastosowania. Bez przeszkód mogą być wykorzystywane w takich branżach jak leśnictwo, rolnictwo, a nawet w wojsku.

Quady sportowe

W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć bardzo zróżnicowane rodzaje quadów. Wśród nich dość dużą popularnością cieszą się quady sportowe, które są bardzo chętnie wybierane przez wiele osób. Tego rodzaju pojazdy mają stosunkowo sporą pojemność silnika, a także wzmocnioną konstrukcję, która ma bardzo dużą wytrzymałość. Oprócz tego quady mają również napęd na cztery koła, który ułatwia poruszanie się w trudnych warunkach. Quady sportowe szczególnie nadają się do szybkiej jazdy po stosunkowo prostych drogach.

Quady rekreacyjne

Wśród różnych rodzajów quadów można również wymienić quady rekreacyjne, która są bardzo podstawową wersją tego rodzaju pojazdów. Są one przeznaczone przede wszystkim dla osób początkujących w tym temacie. Quady rekreacyjne zazwyczaj nie posiadają silnika o zbyt dużej pojemności. Bardzo często mają także napęd na tylne koła. Quady rekreacyjne najlepiej sprawdzą się na stosunkowo prostych drogach, a także w terenie leśnym. Mogą mieć problemy z pokonywaniem górek, czy też innych wzniesień.

Quady przeprawowe

Kolejnym rodzajem quadów są quady przeprawowe, inaczej nazywane także terenowymi. Tego rodzaju pojazdy najlepiej sprawdzą się w terenie, na którym panują stosunkowo trudne warunki drogowe. Quady przeprawowe mają napęd na cztery koła, a także wzmocnioną konstrukcję. Ich silnik ma średnią pojemność. Quady przeprawowe polecane są przede wszystkim osobom, które mają już doświadczenie z tego rodzaju pojazdami. Nie powinny ich używać osoby, które są dopiero początkujące w danym temacie, ponieważ jazda tego rodzaju pojazdem może być dla nich sporym problemem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.