wypadeksamochodowy.com.pl

motoryzacja, transport, praca

test opon zimowych
Motoryzacja

Test opon zimowych a odpowiedni wybór

Nie od dziś wiadomo, że kupno opon zimowych wiąże się z niemałym ryzykiem. Na rynku jest z roku na rok coraz więcej opon różnych marek. Nie wszystkie jednak są wystarczająco dobre oraz bezpieczne. Warto zatem przed zakupem sprawdzić ich parametry.

Bogata oferta a test opon zimowych

Oferta rynkowa poszczególnych opon na zimę robi się obecnie coraz mniej przejrzysta. Branża oponiarska o większości marek oraz modeli, które zostały poddane tegorocznym testom nie może powiedzieć za wiele dobrego. Po testach bowiem wyszło na jaw, że jedna trzecia opon nie nadaje się, by założyć je na koła samochodów, bowiem posiadają one fatalne właściwości jezdne. Można to stwierdzić podczas hamowania na różnych podłożach.
Niemniej nie jest jednoznaczne to, że jeśli opona pochodzi z mało znanej fabryki w Europie, to jest produktem kiepskiej jakości czy też niegodnym polecenia. Od pewnego czasu bowiem w czasie testów, pojawia się coraz więcej modeli o których użytkownicy samochodów nie mieli zielonego pojęcia, a które mają niezłe parametry. Warto zatem skorzystać także i z tego mniej znanego ogumienia.

Dobór opon do samochodu a testy

Poza testami opon samochodowych – w tym zimowych – również istotny jest ich sam wybór! W formie interesującej ciekawostki, przygotowaliśmy dla Ciebie interesującą stronę, która umożliwia dobór opon do samochodu

Co ciekawe, nie musisz znać rozmiaru zamontowanych opon w danym samochodzie lub szukać homologowanego rozmiaru w instrukcji pojazdu. Jest to prosty konfigurator, w którym znajdziesz blisko 60 producentów aut! Sprawdź sam, to niezwykle proste!

Zimowe czy całoroczne – które wybrać?

Od pewnego czasu nieustannie rośnie zainteresowanie kierowców oponami wielosezonowymi. Niemniej znacznie lepszym wyborem jest zainwestowanie w opony zimowe. Z kolei korzystanie z opon całorocznych może opłacać się tylko wtedy, kiedy nie osiąga się znacznych przebiegów rocznie. Przy dużych przebiegach na rok najlepszym rozwiązaniem będzie wybór dwóch kompletów opon sezonowych. Takie rozwiązanie jest dobre dlatego, że opony wielosezonowe tracą znaczną część swojej przyczepności przy stanie bieżnika, który wynosi około 4 mm i nadają się tylko do jazdy w sezonie letnim. Rozsądniej będzie zatem, jeżeli wybierze się na trudne warunki, a przy tym dłuższe trasy dobre i sprawdzone przez testy opony zimowe.

Opony zimowe a różnice w cenie

Różnice w cenach pomiędzy poszczególnymi oponami zimowymi są dość znaczne. Niemniej w przypadku tych opon chodzi o bezpieczeństwo, więc nie warto oszczędzać. Różnice w jakości oraz parametrach mają bowiem bardzo istotny wpływ.
Przy wyborze opon zimowych nie warto kierować się tylko i wyłącznie rekomendacjami poszczególnych sprzedawców, którzy to z chęci zysku potrafią namówić klienta na produkt nie najlepszej jakości. Zachwalanie danego produktu oponiarskiego, to w dzisiejszych czasach za mało, żeby obiektywnie ocenić konkretne opony pod względem jakości ogumienia.
Obecnie tylko niezależne testy oraz badania są w stanie wychwycić istotne różnice, które są odzwierciedleniem użytych przy produkcji najnowocześniejszych technologii. Warto zatem zawsze wziąć po uwagę testy opon zimowych i wybrać taki model ogumienia, który będzie atrakcyjny pod wieloma względami.